Technológie

Oct 21. 2016

Spoločnosť Razer predstavila nové notebooky, ktoré vám vyrazia dych

razer_blog_preview

Všetci hráči a tvorcovia obsahu pozor - notebooky spoločnosti Razer sú konečne dostupné už aj v Európskej únii! Prečo im venovať pozornosť?

 

Spoločnosť Razer je synonymom prémiových herných produktov, medzi ktoré patrí okrem iného aj línia notebookov Blade. Fanúšikovia značky čakali už dlhú dobu na príchod Razer notebookov na európsky trh. Čakanie sa vyplatilo a notebooky sú konečne tu. Včera večer v Berlíne ohlásil Razer príchod modelov Blade a BladeStealth a predstavil aj vynovený model Blade Pro. Rozhodne sa máme na čo tešiť!

Model Blade Stealth je malý a šikovný

Začneme najmenším 12,5‘‘ modelom BladeStealth. V 13,1 mm tenkom CNC hliníkovom tele - vážiacom iba 1,29 kg - ponúka siedmu generáciu mobilných Intel® Core™ i7 procesorov, až 1 TB PCIeSSD a 16 GB dual-channel RAM. Na výber sú dva dotykové IGZO displeje s rozlíšeniami QHD 2560 x 1440 a 4K so 100% Adobe RGB farebným spektrom. Dobrú výdrž zabezpečí väčšia 53,6 Wh batéria. Cena začína na 1099€.

razer blade
Foto: Razer

 

Model Blade poteší vyšším výkonom

Ikonou spoločnosti je 14“ model Blade. Ten ponúkne vyšší výkon vďaka štvorjadrovému procesoru Intel® Core™ i7 šiestej generácie a opäť kombinácií 16 GB DDR4 dual-channel RAM a 1 TB PCIe SSD. O grafický výkon sa postará nová grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX 1060 založená na architektúre Pascal. V ponuke je Full HD matný a dotykový 3200x1800 QHD+ displej. Hrúbka v prípade Blade je iba 17.9 mm a hmotnosť činí 1,89 kg v prípade Full HD modelu. Batéria má kapacitu 70 Wh a cenovka je 1999€ za najlacnejší model.

Toto sú spoločné prvky oboch modelov:

Oba spomenuté modely zdieľajú klávesnice s individuálnym podsvietením kláves RazerChroma. Ďalšou spoločnou vlastnosťou je prítomnosť Thunderbolt 3 konektora, ktorý umožňuje pripojiť RazerCore. RazerCore je v súčasnosti jediné dostupné a funkčné riešenie pripojenia PC grafickej karty k notebooku. V praxi to znamená možnosť zvýšenia herného výkonu oboch notebookov akoukoľvek grafickou kartou na trhu. RazerCore stojí 449€ pri kúpe spoločne s notebookmi Blade, 599€ samostatne.

razer-core
Foto: Razer

 

Skvelý herný zážitok v podobe Blade Pro

 

V Berlíne Razer predstavil aj nový Blade Pro, ktorý predstavuje najtenšiu a najľahšiu náhradu za herný PC. O impozantný výkon sa opäť stará štvorjadrový procesor Intel® Core™ i7 šiestej generácie, ktorému sekunduje 32 GB DDR4 dual-channel RAM, až 2 TB PCI SSD v RAID 0. Veľkým lákadlom je najvýkonnejšia herná grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX 1080. Zobrazovací IGZO panel o rozmere 17,3“ má rozlíšenie UHD 3840 x 2160 a podporuje technológiu G-Sync pre elimináciu trhania obrazu.

razer-blade-pro
Foto: Razer

 

Ani v prípade Blade Pro nechýba Thunderbolt 3 konektivita. K správnemu hernému zážitku je potrebná mechanická klávesnica, a preto Razer ako prvý na svete predstavil mechanickú nízko profilovú klávesnicu s podsvietením RazerChroma. Túto nadupanú výbavu Razer vtesnal do 22,5 mm tenkého tela a hmotnosť sa zastavila na 3,54 kg. Na cestách sa ide veľká 99 Wh batéria. To najlepšie, čo v notebooku od Razer môžete mať začína na 4199 €.

 

 

razer-chroma
Foto: Razer

 

Blade a BladeStealth sú už dostupné v UK, Francúzku a Nemecku, Blade Pro sa začne predávať v Novembri.

 

Tags: