5 zaručených spôsobov ako zvýšiť konverzie vašej landing page

Iné Oct 17. 2016
landing page

Čo je to landing page?

Ak ste ešte o tomto pojme nepočuli, radi vám ho vysvetlíme. Jedná sa o stránku, na ktorú prichádza potenciálny zákazník, keď zareaguje na niektorý z reklamných odkazov / kampaní. Landing page môže byť súčasťou vašej webovej stránky alebo eshopu. Jej úlohou je vzbudiť záujem návštevníka a poskytnúť mu všetky potrebné informácie s cieľom vyvolať u neho akciu (ako napr. vykonať objednávku, zaregistrovať sa na newslettre a podobne).

 

Tu je niekoľko užitočných rád ako vytvoriť úspešnú landing page:

1. Stavte na štýlový nadpis, ktorý zaujme

Ukázalo sa, že v priemere 8 z 10 návštevníkov si prečíta len nadpis a len 2 návštevníci z desiatich si prečítajú aj zvyšok. Znamená to, že potrebujete vytvoriť taký hlavný titulok, ktorý upúta čitateľovu pozornosť a celkovú myšlienku bude komunikovať čo najstručnejšie.

2. Nezabudnite na obrázky a videá

Obrázky sú to, čo vám pomáha získať si svojho návštevníka, prilákať ho, presvedčiť ho a “prinútiť ho” scrollovať dole vašou stránkou. Práve oni dotvárajú celkový obsah vašej landing page a pridávajú na jej imidži. Obrázky sú najlepšou voľbou ak predávate produkty. Ak naopak poskytujete služby, stavte na brandové videá, ktoré okrem služby predstavia aj víziu a hodnoty celej vašej firmy.

3. Spíšte zoznam výhod produktu/služby

Ľudia majú radi stručné a jasné zoznamy benefitov, ktoré im môže priniesť daný produkt. Je to pre nich prehľadné a poskytuje im to jasné informácie, ktoré sú pre nich dôležité. Zapracujte zoznam výhod do pekného grafického dizajnu a máte vyhraté.

4. Poskytnite tzv. social proof (sociálny dôkaz)

Čo to znamená? Štúdie ukazujú, že až 70% spotrebiteľov si pred nákupom produktu pozrie recenzie a názory iných zákazníkov na daný výrobok.Ak chcete mať dobrú predajnosť, potrebujete získať dôveryhodnosť. Umožnite tak svojim návštevníkom vidieť reakcie svojich zákazníkov či klientov.

5. Viditeľné a “jednoznačne hovoriace” call-to-action

Dôležitou súčasťou landing page by malo byť aj tlačidlo “call-to-action”, ktoré navedie vášho návštevníka presne tam, kam chcete VY. Mnoho webov pohorí práve na tom, že ich call-to-action je málo viditeľné alebo pre bežného návštevníka nezrozumiteľné. Veľakrát sa stáva, že sa ocitneme na webovej stránke, na ktorej nevieme čo klikať a tak náš záujem upadá. Neurobte túto chybu.

 

landing page call-to-action

 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Tags
Got a project?
Let's talk

Do you want to be our client?

Fill in this form, or, if you prefer, send us an email. Don’t worry, we’ll send you an NDA and your idea will be safe.