4 marketingové rady od spoločnosti Disney

Marketing Oct 07. 2016
disney_blog_preview

Ak chcete zožať úspech aj so svojim biznisom, držte sa týchto rád:

1. Zábava predáva

Ľudia sú už raz takí - túžia po zaujímavých a vtipných príbehoch. A to platí aj v reklame. V priebehu posledných rokov sa ukázalo, že práve vtipné reklamy sú tým, čo si ľudia najdlhšie zapamätajú a o čom sa medzi sebou rozprávajú. A práve spoločnosť Disney vie, že vtip a humor nesmie chýbať pri prezentovaní jej produktov.

 

disney
Obrázok: Office

 

2. Zanechávajte v ľuďoch dlhotrvajúce spomienky

 

V Disney rozprávkach alebo vo filmoch sa vždy objaví nejaká postava, ktorá sa divákovi vryje do pamäti a vďaka nej si zapamätá i celý film. Tento koncept prevzali niektoré spoločnosti a premietli ho do tvorby “maskota” reprezentujúceho ich značky. Príkladom je služba MailChimp orientovaná na email marketing s maskotom - opička. Nemusí chodiť ďaleko a aj u nás máme veľmi známu postavu - zelenú postavičku obchodu Alza.sk.

 

mailchimp
Obrázok: Press Up

 

3. Každý má svoj cieľ, ale všetci dokopy majú jeden spoločný cieľ

 

Za tvorbou Disney filmu stojí celý rad rozličných ľudí - od scénaristov a hercov až po maskérov. Každý človek má svoj zámer, svoje ciele, ktoré chce dosiahnuť v rámci svojej práce. Okrem toho si však každý uvedomuje, že je súčasťou niečoho väčšieho. Všetci spolu prinášajú nápady na zmeny a vylepšenia a spoločne i riskujú.

 

disney_teamwork
Obrázok: Pixar

 

4. Dajte svojim produktom dušu

 

Walt Disney Studio vytvára svoje produkty (filmy, seriály, rozprávky) s akousi pridanou hodnotou, ktorá ich robí jedinečnými. Pridáva tam akčné prvky, drámu, emócie, rôzne digitálne a zvukové efekty a snaží sa o to, aby sa vo filmoch vždy niečo dialo. Ich cieľom je, aby si z toho návštevník odniesol zážitok a dlhodobé spomienky, ktoré ho budú viesť k tomu stať sa verným a lojálnym fanúšikom tejto spoločnosti.

 

disney_studios
Obrázok: Walt Disney Studios
Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Tags
Got a project?
Let's talk

Do you want to be our client?

Fill in this form, or, if you prefer, send us an email. Don’t worry, we’ll send you an NDA and your idea will be safe.