Sep 14. 2016

V USA kraľujú mobilné aplikácie… príde tento trend aj k nám?

usa mobilné aplikácie

Mnoho trendov k nám prichádza (i keď trochu oneskorene) práve spoza veľkej mláky a väčšina z nich sa u nás aj uchytí. V súčasnosti tam prevládajú mobilné aplikácie. Čaká to aj nás?

 

Počas uplynulého desaťročia došlo ku enormnému nárastu počtu mobilných aplikácií a tento trend naberá na obrátkach. Podľa najnovších údajov portálu comScore je viac ako polovica Američanov online práve prostredníctvom aplikácií na svojich smartfónoch (nie cez web).

 

Tento trend je nepriaznivým najmä pre spoločnosti, ktoré sú zástancami tzv. open web (otvoreného webu) - ako je napríklad aj Google. Obsah, ktorý sa nachádza na webovej stránke dokáže Google ľahko zidenxovať, t.j. “vytiahnuť” odtiaľ všetky linky, obrázky a zaznamenať celú štruktúru webu. Pri mobilných aplikáciách to však nie je také jednoduché. V ich prípade to Google zatiaľ nedokáže vzhľadom na to, že obsah je dostupný len z aplikácie a len tá pozná správnu štruktúru.

 

mobilné aplikácie

 

Na tomto grafe môžete vidieť ako za posledné dva roky vzrástlo používanie mobilných aplikácií (z hľadiska stráveného času):

 

mobileapps_preview

 

Čo myslíte? Prekonajú mobilné aplikácie webstránky?

Michaela

Michaela

Marketing Manager

Tags: