Sep 09. 2016

Používaš Google Chrome? Týchto 7 rozšírení tam musíš mať!

Google Chrome

Webový prehliadač Google Chrome bol prvýkrát oficiálne vydaný v septembri 2008 a na konci toho roka mal 3,6%-ný podiel na trhu webových prehliadačov. Jeho popularita začala postupne narastať - v roku 2011 už mal 34,6%-ný podiel a v júli 2016 dosiahol až 71,9%. V súčasnosti je jedným z najpoužívanejších prehliadačov na svete.

 

Google Chrome podiel
Zdroj: www.w3schools.com

 

Tu je niekoľko užitočných free rozšírení do prehliadača Google Chrome, ktoré ti môžu pomôcť pri práci alebo ti jednoducho spríjemniť deň :).

1. Awesome Screenshot

Každý z nás potrebuje raz za čas urobiť screen svojej obrazovky s niečím, čo chce ďalej ukazovať/zdieľať iným ľuďom. Vďaka rozšíreniu Awesome Screenshot budeš môcť do svojich screenov vkladať rôzne komentáre, zvýrazňovať určité časti textu a podobne.

 

Google chrome logo

2. Boomerang for Gmail

Stalo sa ti už niekedy, že si napísal/a e-mail, ale zistil/a si, že by si ho potreboval/a poslať až o niekoľko hodín neskôr? Jednoduché! Rozšírenie Boomerang for Gmail to urobí za teba - dokonca aj bez toho, aby si bol/a online.

 

boomerang

3. Google Dictionary

Zvykneš si čítať zahraničné webové stránky a občas sa ti stane, že nejakému slovu nerozumieš? S rozšírením Google Dictionary stačí, aby si klikol/la na dané slovo a hneď dostaneš jeho vysvetlenie.

 

dict

4. Honey

Často nakupuješ online? Mnohé e-shopy zvyknú zavádzať rôzne kupóny či kódy na zľavu, ktoré majú uverejnené kdekoľvek na svojej webovej stránke. Ty ich už viac nemusíš hľadať! Rozšírenie Honey vyhľadá takýto kód a automaticky ti ho aplikuje do tvojho košíka.

 

honey

5. Buffer

Rozšírenie Buffer umožňuje zdieľať nejaký obsah na viacerých sociálnych sieťach súbežne - napríklad na Facebook, Twitter,  LinkedIn, Google+ a ďalšie.

 

buffer

6. Momentum

Keď si otvoríš na prehliadači novú kartu, čo tam máš? Zväčša je tam len veľká biela plocha s odkazom na Google vyhľadávanie a poslednými prezeranými webovými stránkami. Buď kreatívny! S rozšírením Momentum si sám/sama nastavíš, čo tam chceš mať - inšpiratívne citáty, panorámu krásnej prírody, počasie alebo mnoho iného.

 

momentum

7. Hover Zoom

Zvykneš si pozerať stránky s fotografiami (ako napr. Google Images, Flickr, DeviantArt) alebo i sociálne siete a nechce sa ti zakaždým rozkliknúť fotku, aby si ju videl/a vo väčšom náhľade? S rozšírením Hover Zoom stačí, aby si kurzorom myši nasmeroval/a na fotografiu a tá sa zväčší.

 

hoverzoom

 

Michaela

Michaela

Marketing Manager

Tags: