Ktorá je top Android komunikačná aplikácia na svete?

Aug 02. 2016
android komunikačná aplikácia

Spoločnosť SimilarWeb analyzovala trh a zisťovala, ktorá android komunikačná aplikácia sa v krajinách najčastejšie používa na chatovanie a komunikovanie s ostatnými ľuďmi.

Top android komunikačná aplikácia je...

Na základe posúdenia počtu inštalácií a každodenného používania sa na prvom mieste umiestnila aplikácia WhatsApp, ktorá sa používa v 109 krajinách – krajiny v Európe, Južnej Amerike, Afrike, Ázií a rôzne ďalšie.

 

Druhou najpoužívanejšou aplikácou je Facebook Messenger, ktorý dominuje vo väčšine anglicky hovoriacich krajín (Austrália, Kanada, USA). Aktívne sa využíva v 49 krajinách a je najpoužívanejším Android chatom aj na Slovensku. V Spojených štátoch amerických si FB Messenger nainštalovalo až 60% všetkých majiteľov zariadení s operačným systémom Android, zatiaľ čo WhatsApp si nainštalovalo len 21%. Na druhej strane však užívatelia WhatsApp používajú aplikáciu priemerne 29 minút denne, zatiaľ čo užívatelia Messengeru len 10 minút a 30 sekúnd denne.

 

Android komunikačná aplikácia svet
Zdroj: SimilarWeb

 

Na treťom mieste sa umiestnil Viber, ktorý sa najviac používa v krajinách ako Bielorusko, Moldavsko, Ukrajina a ďalšie.

 

Medzi všetkými komunikačnými aplikáciami sa nachádzajú i také, ktoré dominujú len v jednej krajine. Napríklad Kakao Talk v Južnej Kórei, Zalo vo Vietname alebo BBM v Indonézii.

 

Ktorá android komunikačná aplikácia je obľúbená pre vás?

 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Tags
Got a project?
Let's talk

Do you want to be our client?

Fill in this form, or, if you prefer, send us an email. Don’t worry, we’ll send you an NDA and your idea will be safe.