Technológie

Jun 12. 2017

Prezentácia Apple WWDC 2017 potešila technickými inováciami

WWDC ocami Touch4IT

Tohtoročná prezentácia Apple WWDC priniesla nový iOS 11, watchOS 4, macOS 10.13 High Sierra, vynovené Macbook-y, iMac-y a mnoho ďalšieho.

Na jeseň príde nový iOS 11

Nová verzia operačného systému sa vyznačuje množstvom vylepšení. Správy sa automaticky zosynchronizujú, keď sa prihlásite do nového zariadenia, a pribudla možnosť posielať peniaze medzi používateľmi Apple Message. Siri sa naučila prekladať angličtinu do čínštiny, francúzštiny, nemčiny, taliančiny a španielčiny. Control Center a App Store sa dočkali redizajnu a veľkou novinkou je aplikácia Súbory, ktorá vám umožní spravovať lokálne aj online dokumenty, fotky či videá. Nový iOS 11 by mal prísť na jeseň tohto roku, v Septembri.

 WatchOS 4 ako novinka pre Apple Watch

Podobne ako smartfóny a tablety, aj hodinky Apple Watch sa dočkali nového operačného systému. WatchOS 4 dostal nové ciferníky, vylepšenú Siri a aplikácie Activity a Workout.

Nová generácia iMac

Rodina AIO počítačov sa dočkala novej generácie, ktorá prináša 21,5” a 27” modely s rozlíšením Full HD alebo 4096 x 2304 pixelov v menšom modeli a 5K pri väčšom. Všetky modely sú vybavené procesormi Intel siedmej generácie Kaby Lake a nechýba ani nový Thunderbolt 3 port, ktorý poznáme už s Mabookov Pro. O grafický výkon sa postarajú grafické karty Radeon Pro série 500 a vylepšené boli aj SSD disky, ktoré sú teraz o 50 % rýchlejšie. Úplne novým modelom je iMac Pro, ktorý ponúkne až 18 jadrový procesor Intel, 27” 5K Retina displej a grafickú kartu Radeon Pro Vega. Ani konektivita nezaostáva so štvoricou Thunderbolt 3 konektorov či 10 Gb Ethernetom. O rýchly chod sa postará 128 GB ECC operačnej pamäte a až 4TB SSD úložisko.

Update prichádza aj pre Macbook

Macbooky dostali tiež update, vynovené boli SSD disky a aj tu sa stretneme s novými procesormi Intel Kaby Lake. Nový Macbook má len 13.1 mm a je tak najtenší a najľahší Macbook s celodennou výdržou.

Vylepšený displej pre iPad

Zahanbiť sa nenechali ani nové iPad Pro, ktoré sa budú predávať v dvoch rozmeroch - 12,9” a novom 10,5” prevedení. Novinky majú vylepšené displeje so svietivosťou až 600 nitov, podporou HDR a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Vďaka tomu má Apple Pencil iba 20 ms odovzu, čím sa iPad Pro radia medzi lídrov na trhu. Novinky poháňa procesor A10X Fusion so šesťjadrovým procesorom a dvanásťjadrovou grafikou. V ponuke budú 64, 256 a 512 GB modely a nechýba ani podpora LTE.

Reproduktor HomePod

Bezdrôtový reproduktor, ktorý očarí zvukom a vďaka šiestim mikrofónom a hlasovému asistentu Siri sa stane užitočným asistentom v domácnosti.

Tags: