Vyskúšali ste už rozšírenú realitu v mobile? Uvidíte aj samotný 3D model rappera Rytmusa

Naša práca Dec 02. 2016
rozšírenú realitu AR Break

Dnes by sa už dalo povedať, že v digitálnom svete je možné naozaj všetko. Prednedávnom sa nám naskytla príležitosť spolupracovať s časopisom Break a vytvoriť aplikáciu ktorá sníma rozšírenú realitu. O čo ide?

Poznáte rozšírenú realitu?

Rozšírená realita (augmented reality) je obohatenie skutočného sveta o počítačom generované prvky v reálnom čase. Ide teda o kombináciu reálneho sveta s virtuálnym prostredím. Technológia AR umožňuje človeku v reálnom prostredí vnímať objekty vytvorené v digitálnom prostredí.

Ako to funguje?

rozšírenú realitu break

Pomocou zariadenia so schopnosťou snímať okolie (napríklad mobilný telefón) a aplikáciou na vytvorenie rozšírenej reality zamierite na vybraný objekt a na obrazovke svojho zariadenia uvidíte rozšírenú realitu.

Tento princíp je použitý napríklad v aplikácii Pokémon GO alebo ho používa aj IKEA na plánovanie zariadenia izby, čím zákazníkom uľahčuje predstaviť si katalógový produkt v ich izbe.

 

Ponorte sa s nami do virtuálnej reality

V spolupráci s časopisom Break, hudobníkom a moderátorom Šarkanom a rapperom Rytmusom sme vyvinuli jedinečnú aplikáciu pre rozšírenú realitu. Aplikácia rozšíri titulnú stránku nového čísla časopisu a umožní vám prezrieť si titulnú fotografiu Rytmusa ako 3D model.

 

Stiahnite si aplikáciu pre Android alebo iOS, namierte kameru na titulku časopisu a je to!

 

google_play_badgeappstore_badge

Touch4IT redakcia
Touch4IT Redakcia
Tags
Got a project?
Let's talk

Do you want to be our client?

Fill in this form, or, if you prefer, send us an email. Don’t worry, we’ll send you an NDA and your idea will be safe.