SEO nástroje zdarma, ktoré by mal poznať každý marketingový manažér

Marketing Oct 05. 2016
SEO nástroje

Vďaka správne nastavenému SEO sa môže zvýšiť kvalita i celková návštevnosť vášho webu. Ktoré SEO nástroje na to používať?

Čo je to SEO?

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je súborom určitých techník na zlepšenie návštevnosti webu z organických výsledkov vyhľadávania v internetových vyhľadávačoch. Jednoducho povedané, ak bude vaša webová stránka nastavená podľa princípov a techník SEO, dotyčnému človeku sa pri vyhľadávaní na internete zobrazí na popredných priečkach.

 

SEO nástroje:

1. Google Analytics

Google Analytics je najčastejšie používaným online SEO nástrojom navrhnutým samotnou spoločnosťou Google. Umožňuje nielen merať predaj a konverzie, poskytuje tiež aktuálne prehľady o využívaní vašich stránok, o tom, ako sa návštevníci dostali na váš web (z akého kanála) a taktiež aj o možnostiach toho, ako si návštevníkov udržať. V službe Google Analytics vidíte aj to, ktoré časti webovej stránky majú dobrú výkonnosť a ktoré sú najobľúbenejšie.

 

SEO nástroje google analytics
Obrázok: VerticalResponse

 

2. Google Search Console

 

Google Search Console je výborným bezplatným nástrojom pre SEO, vďaka ktorému môžete zlepšiť technickú optimalizáciu vašej webovej stránky. Prostredníctvom tohto nástroja zistíte, ako Google vidí váš web, cez aké kľúčové slová sa užívatelia dostali na vašu stránku alebo kto najviac odkazuje na vašu stránku.

 

google_search_console
Obrázok: QUICKSPROUT

 

3. Google Keyword Planner

 

Google Keyword Planner je užitočným nástrojom na vyhľadávanie nových kľúčových slov a nápadov na reklamné kampane, získavanie historických štatistík a na zobrazovanie budúcej výkonnosti zoznamu kľúčových slov. Google Keyword Planner (Plánovač kľúčových slov) je bezplatným nástrojom služby Google AdWords, ktorý tiež pomôže vybrať konkurencieschopné cenové ponuky a rozpočty, ktoré budete môcť následne použiť vo svojich kampaniach.

 

google_keyword_planner
Obrázok: Tim Felmingham

 

4. BuzzSumo

 

BuzzSumo je nástrojom, ktorý vám po zadaní témy, ktorá vás zaujíma, vyhodí tie najlepšie články podľa počtu zdieľaní na sociálnych sieťach. Je to výborná inšpirácia pre niekoho, kto sa chystá ísť písať články, ale nie je si istý tým, ktoré konkrétne témy sú tie najobľúbenejšie.

 

buzz_sumo

5. QuickSprout

QuickSprout je analytický nástroj, do ktorého keď zadáte URL svojho webu, dostanete inšpirácie na to, ako zlepšiť obsahovú stránku vášho webu, aby ste prilákali viac návštevníkov. Na ich blogu tiež nájdete množstvo nových tipov ako robiť lepší content.

 

quicksprout

 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Tags
Got a project?
Let's talk

Do you want to be our client?

Fill in this form, or, if you prefer, send us an email. Don’t worry, we’ll send you an NDA and your idea will be safe.