Technológie

Sep 26. 2016

Nový Apple iPhone 7 a 7 Plus už v predaji aj na Slovensku!

blog_previews

Toto sú novinky, ktoré nás čakajú

Na začiatku septembra sme sa dočkali noviniek spoločnosti Apple, ktorými sú nové smartfóny iPhone 7 a 7 Plus. Nasledovníka sa dočkali aj Apple Watch, ktoré sa teraz volajú Series 2.

Za rozhodnutie vynechať 3,5 mm konektor pre slúchadlá u nových iPhono-ov bude Apple asi ešte dlho kritizovaný, no pravdou je, že vďaka tomu nám bola predstavená dvojica nových slúchadiel. EarPods, sa odteraz pripájajú pomocou lightning konektora a novinkou sú AirPods, bezdrôtové slúchadlá zachovávajúce dizajn EarPods.

 

apple iphone 7
Foto: Apple

 

Čím je nový Apple iPhone 7 odlišný?

 

Noviniek sa nedočkal dizajn u iPhone-ov ani Apple Watch Series 2, aj rozmery sú rovnaké, zmenila sa však hmotnosť, ktorá je nižšia v prípade noviniek. Najväčšími prednosťami nových produktov sú vyšší výkon a vodeodolnosť.

IPhone-y sú výkonnejšie o 40% v porovnaní s radou iPhone 6S a Watch Series 2 s predchodcom až o 50%. Displeje všetkých noviniek ponúknu lepšie podanie farieb a vyšší jas, u Watch Series 2 až dvojnásobný. Prítomnosť GPS v Apple Watch Setries 2 určite ocenia všetci aktívni ľudia a hlavne bežci, no Apple nezabudol ani na plavcov, ktorým hodinky dokážu vďaka novému algoritmu zmerať spálené kalórie a preplávanú vzdialenosť.

 

apple_watch_preview

Foto: Apple

Fotoaparáty sú určite jednou z najpoužívanejších funkcií iPhone-ov, tešiť sa preto môžeme na optickú stabilizáciu, vylepšené senzory, ktoré sú rýchlejšie, šošovky, ktoré prepustia viac svetla pre lepšie fotky v tme a podporu formátov RAW pre dodatočnú editáciu fotiek. Aby toho nebolo málo, Apple vybavil väčší iPhone 7 Plus dvojicou senzorov, ktoré spoločne dokážu 2x optický zoom. Využitie duálneho fotoaparátu bude aj pri portrétoch, kde určite oceníte tzv. bokeh efekt pre rozmazanie pozadia.

Ikonické tlačidlo Home Button sa dočkalo inovácie v podobe Taptic Engine, ktorý nájdeme u všetkých nových Macbook-ov, tlačidlo sa už teda nedá fyzicky stlačiť. Všetkých záujemcov určite poteší aj dlhšia výdrž batérie a hlavne zdvojnásobenie úložiska na 32GB, 128GB a 256GB. Na výber bude z piatich farieb: Black, Jet Black, Silver, Gold a Rose Gold.

 

iphone7plus
Foto: Apple

 

Všetky iPhone 7 a 7 Plus sú vybavené novou verziou operačného systému iOS 10, ktorá je dostupná na stiahnutie aj pre majiteľov starších modelov iPhone SE, 6S (Plus), 6 (Plus), 5S, 5 a 5c.

 

Nové produkty Apple nájdete vo všetkých dobrých obchodoch, eshopoch a u operátorov.

Tags: