News

Sep 13. 2018

Apple Event 2018 predstavil 3 nové iPhony

apple event

Dňa 12.9.2018 sa konal dlho očakávaný Apple Event, na ktorom – ako je už zvykom – sa predstavilo niekoľko nových Apple produktov. Je sa na čo tešiť?   

 

Celý Apple event začal akčným krátkym videom v štýle „Mission Impossible“:

 

 

Následne na pódium vystúpil Tim Cook – CEO spoločnosti Apple, ktorý vo svojom úvodnom prejave hovoril o tom, ako značka Apple a všetky jej produkty ovplyvňujú životy ľudí po celom svete. Ako sa ich technológie snažia čo najviac priblížiť k ľuďom či ako sa ich obchody stávajú dôležitou súčasťou lokálnych komunít – každý rok ich navštívi viac ako 500 miliónov zákazníkov. Platforma iOS tak nie je len najviac vyspelým operačným systémom, ale je to predovšetkým systém, ktorý je čo najviac prispôsobený ľuďom a ich potrebám.   

 

tim cook apple event 2018


Apple Watch Series 4: nový dizajn, nové funkcie

Nové smart hodinky Apple Watch Series 4 sú skutočnou vychytávkou, ktorej sa na súčasnom trhu len veľmi ťažko niečo vyrovná. Tim Cook aj sám pripomenul, že Apple Watch sú aktuálne najpredávanejšie hodinky na svete.

„Pre milióny ľudí po celom svete sa Apple Watch stali nenahraditeľnou súčasťou ich každodenných životov.“
- Tim Cook

 

Nová rada Series 4 ostáva v takmer rovnakej veľkosti ako Series 3 s tým rozdielom, že má až o tretinu väčší displej (Apple zmenšil rámiky). Softvérový ciferník sa stáva plne prispôsobiteľným a môžete si doň vložiť fotografie blízkych osôb, časy v iných časových zónach, športové výsledky a pod. Prepracovala sa aj funkcionalita bočnej korunky, ktorá bude obsahovať haptickú spätnú väzbu, čiže ňou budete vedieť scrollovať.    

 

apple watch series 4 gif
Zdroj: Apple.com.

 

Víziou nových hodiniek Apple Watch Series 4 je starať sa o vás, sledovať vaše zdravie a viesť vás k zdravšiemu životu. Spoločnosť vylepšila akcelerometer a gyroskop, vďaka čomu dokážu hodinky rozpoznať, keď spadnete a ak sa neozvete do minúty, automaticky zavolajú SOS službu alebo vašim blízkym a nahlásia vašu polohu. Okrem toho tiež monitorujú vašu srdcovú frekvenciu a upozornia vás na príliš nízky tep alebo na abnormálny rytmus srdca.

 

Nová funkcia, ktorá vyvolala silný potlesk pri predstavení, je EKG, resp. schopnosť hodiniek merať EKG a všetky hodnoty zasielať vášmu lekárovi (samozrejme, ak s tým budete súhlasiť). Ide o významný krok, na ktorý je Apple spoločnosť aj patrične hrdá.

 

 

Hodinky Apple Watch Series 4 budú oficiálne v predaji od 21.9.2018 a ich cena sa bude pohybovať od 399 USD (v Európe od 429 EUR).
 

Vitajte vo svete veľkých displejov: iPhone Xs & iPhone Xs Max

Dve rozlíšenia.

Super Retina displej.

Ešte rýchlejšie rozpoznávanie tváre Face ID.

Najmenší a najvýkonnejší čip v smartfóne.

Najodolnejšie ochranné sklo doposiaľ.

Nová úroveň odolnosti voči vode a prachu.

Aj o tomto je nový iPhone Xs.

 

iphone xs apple
Zdroj: Apple.com.

 

Menší model iPhone Xs má 5,8-palcový OLED displej, zatiaľ čo väčší iPhone Xs Max má až 6,5-palcový Super Retina OLED displej. Oba modely poháňa procesor Apple A12 Bionic skladajúci sa zo 4-jadrového grafického čipu, 6-jadrového procesora a neurónovej jednotky novej generácie, ktorá využíva strojové učenie („machine learning“) v reálnom čase a obohacuje spôsob, akým si prezeráte fotografie, hráte hry, využívate rozšírenú realitu a pod.

 

„Privítajte novú éru fotografií.“

Apple predstavil novú funkciu Smart HDR, ktorá vďaka viacerým technológiám – rýchlejšie senzory, zdokonalený ISP, pokročilé algoritmy – kombinuje dáta zo 4 snímok, pridáva rôzne odtiene a drobné detaily, vďaka čomu vytvára naozaj vysokú kvalitu fotografie. Skvelou vychytávkou je aj nastavenie zaostrenia pozadia fotografie po jej odfotení.   

 

iphone cs fotografie
Zdroj: Apple.com.

 

Príliš rýchlo sa vám vybíja iPhone? Nový iPhone Xs bude mať o 30 minút dlhšiu výdrž ako iPhone X a iPhone Xs Max až o 1,5 hodiny dlhšiu výdrž.

 

Nové Apple zariadenia budú podporovať dve telefónne čísla s využitím eSIM technológie, ktorá však u nás ešte nie je k dispozícií. Znamená to však to, že do iPhone môže ísť jedna SIM karta a druhú si priradíte jednoducho cez eSIM.

 

Ešte bezpečnejšie a ešte rýchlejšie rozpoznávanie tváre Face ID je tu. Táto funkcia využíva strojové učenie na rozpoznanie akýchkoľvek drobných zmien – pokojne si nasaďte klobúk alebo slnečné okuliare a Face ID vás aj tak rozpozná. Vďaka nej si nielen odomknete svoj smartfón, ale môžete sa aj automaticky prihlásiť do svojich aplikácií alebo zaplatiť v obchode cez Apple Pay.

 

iphone xs face id rozpoznavanie
Zdroj: Apple.com.

Najpokročilejší LCD displej v novom iPhone Xr

Nový iPhone Xr sa predstavil v rôznych farbách (biela, čierna, modrá, žltá, červená) a vyznačuje sa svojim 6,1-palcovým Liquid Retina displejom. Čo to znamená? Jeho inovatívny dizajn umožňuje celý displej smartfónu roztiahnuť do rohov, takže celý obraz uvidíte v jasných a kvalitných farbách od jednej hrany až po druhú. Ide tak o doposiaľ najvyvinutejší LCD displej v histórií iPhonov.   

 

iphone xr
Zdroj: Apple.com.

 

Všetky funkcie nového iPhone Xr sú rovnaké ako pri iPhone Xs a Xs Max, takže hlavným rozdielom je LCD displej a farebné variácie, ktoré sú skutočnou novinkou.

 

Vychutnajte si promo video všetkých troch nových iPhonov:

 

„iPhone Xs Max... to je najväčší displej, najväčšia batéria a najväčší zážitok vôbec.“
– Tim Cook

 

A čo ďalšie produkty?

Tim Cook sa na konci eventu rozlúčil s tým, že v skratke predstavil nové funkcie produktu HomePod a hovoril o vylepšeniach pre TV iOS.

 

Celý event si môžete pozrieť na Apple stránke TU.

Touch4IT redakcia

Touch4IT

Redakcia

Tags: