Technológie

Jul 07. 2017

Samsung Galaxy Note 7 sa vracia, pod iným menom a s menšou batériou

Samsung Galaxy Note 7

Keď gigant zlyhá


Minulý rok musel Samsung riešiť nepríjemnú situáciu. Jeho vlajková loď Samsung Galaxy Note 7 mala vážny problém – samovoľne vybuchovala. Zaznamenaných bolo niekoľko prípadov, kedy sa tieto smartfóny samovoľne vznietili. Verejnosť ale aj samotný Samsung reagoval rýchlo. Predaj tohto smartfónu bol zastavený, Samsung zákazníkom ponúkol výmenu za smartfóny Galaxy S7 alebo S7 Edge a doplatenie rozdielu v cene. Zákazníci tiež obdržali bezpečné nehorľavé krabice, v ktorých boli potenciálne nebezpečné smartfóny vrátené výrobcovi. Dodnes platí zákaz vstupu na palubu lietadla s týmto smartfónom.

 

Samsung niekoľko mesiacov vyšetroval, čo spôsobovalo samovoľné vznietenie. Výsledkom vyšetrovania bolo zistenie, že príčinou explózií boli problémy s batériami. Dôvody bližšie Samsung popisuje v tejto infografike:

 

Samsung Galaxy Note 7

 

Zdroj: news.samsung.com

 

Návrat „bombového“ smartfónu

 

Po ukončení predaja a vrátení drvivej väčšiny zariadení mal Samsung neľahkú úlohu. Čo spraviť s niekoľkými miliónmi smartfónov, ktoré má na sklade? Už dávnejšie sa pošuškávalo, že Note 7 sa znovu objaví s nižšou cenou a menšou batériou. Tieto predpoklady sa potvrdili a Samsung naozaj znovu uvedie Galaxy Note 7. Bude sa volať Galaxy Note Fan Edition a predávať sa bude na domácom kórejskom trhu. K dispozícii by malo byť 400 000 kusov v štyroch farbách. „Novinka“ dostane menšiu, 3200 mAh batériu, ktorá prešla novým 8 bodový testovaním bezpečnosti, a vylepšeniam sa nevyla ani softvérová stránka, ktorá dostane nové funkcie a asistenta Bixby.

 

Aj majster tesár sa utne

 

Kauza Galaxy Note 7 bola veľmi popularizovaná, napriek tomu ju podľa môjho názoru Samsung zvládol ukážkovo. Zastavenie predaja, stiahnutie zariadení a softvérové znehodnotenie smartfónov v takomto merítku nemá obdoby. Všetko zlé je však na niečo dobré. Samsung sa poučil a batérie smartfónov teraz testuje už spomenutým 8 bodovým systémom. Doteraz nebol zaznamenaný jediný prípad explózie noviniek Galaxy S8 a Galaxy S8+, ktoré sú týmto systémom kontrolované.

 

Ak vás tento nový kúsok zaujal, pozrite si video a dozviete sa viac:

 

 

Tags: