Technológie

Feb 14. 2015

Google vyhľadávanie z mobilných telefónov po novom

google_preview

V apríli 2015 vydal Google oznámenie, že všetky weby, ktoré budú optimalizované pre mobilné zariadenia, si zlepšia svoju pozíciu pre Google vyhľadávanie. Ako na to?

Prečo sa oplatí optimalizovať webovú stránku pre Google vyhľadávanie?

V súčasnosti má už skoro každý človek vlastný mobilný telefón, na ktorom trávi väčšinu svojho času. Webová stránka, ktorá nie je optimalizovaná pre mobilné zariadenia, sa častokrát zobrazuje veľmi neprehľadne, užívateľ si ju musí približovať alebo odďaľovať, ak si chce prečítať nejaký text, a pri takomto ovládaní stráca záujem až nakoniec z vášho webu odchádza. A je veľmi veľká pravdepodobnosť, že sa už ani nevráti.

 

Google vyhľadávanie

 

Čo hovoria štatistiky?

Jedna štatistika ukázala, že až 94% Američanov si všetky informácie vyhľadáva cez svoj telefón, pričom až 77% z nich sa pri vyhľadávaní zväčša nachádza doma alebo v práci, kde majú k dispozícií aj stolový počítač. Nie je to na zamyslenie? :)

 

Spoločnosť comScore v roku 2015 uverejnila analytickú správu, v ktorej sa uvádzalo, že na konci roka 2013 počet užívateľov mobilných zariadení prekročil počet užívateľov desktopov, čo tiež značí o narastajúcej popularite smartfónov a o ich významnom postavení.  

 

Ako zistiť, či je váš web správne optimalizovaný?

Google vám dáva možnosť si otestovať, či vaša webová stránka spĺňa podmienky pre zlepšenie pozície vo vyhľadávaní pre mobilné zariadenia. Otestovať si to môžete na tomto odkaze.

Zistili ste, že váš web nie je optimalizovaný pre mobilné zariadenia? Stačí nás kontaktovať a my vám s tým s radosťou pomôžeme! :)

Touch4IT redakcia

Touch4IT

Redakcia

Tags: