Technológie

Dec 19. 2014

Môj prvý týždeň s iPhone 6 Plus

iphone6_preview

Naša firma sa venuje vývoju mobilných aplikácií pre viaceré platformy, a teda prirodzene vznikli u nás 3 tábory. Prvý tábor - iOS development team VS.  druhý tábor Android development team…Osamotený táborník Windows Phone vývojár sa týchto bojov nezúčastňuje, pretože je v menšine.

Počas svojej kariéry som prešiel na zariadeniach od DOSu, k Windowsu, neskôr k Linuxu. Následne som dal ešte šancu Windows 8.1. Od leta 2014 už aj ja mám “ovocný notebook”. Presvedčila ma jeho kompaktnosť a teraz aj prepojenie smartfónu s telefónom. 

 

Pokiaľ som ešte nebol dezertérom Androidu osadenstva, robil som si srandu z macbookistov:

 

  • kúp si poriadny notebook
  • čo tu chceš s tou hračkou
  • nauč sa robiť na normálnych počítačoch

Následne som si ale zvykol na OS X, a už rozumiem, prečo je apple tak silno rozšírený… Bez akýchkoľvek nastavení telefónujem cez počítač. Stačí mať obe zariadenia pripojené na jednej WIFI.

 

Prečo iPhone 6 Plus ?

S myšlienkou kúpy iPhone som sa už pohrával od toho času, čo pre iOS pripravujeme naozaj sexy projekty.

 

Prečo ale ten najväčší?

Môže to vyzerať povrchne - je to ten najvačší a najdrahší telefón pre bežných úžívateľov na trhu, tak preto.. Nie je to úplne tak.. Osobne sa mi viac páčil iPhone 5S..

Za výberom bolo trošku viac rácia z mojej strany. Posledných pár rokov som vymenil veľa telefónov, ako aj tabletov.. Na obchodných stretnutiach som prezentoval naše produkty a služby práve na tabletoch, notebookoch.. Telefóný na toto prezentovanie boli príliš malé, tablety až zbytočne veľké (pokiaľ som prezentoval mobilné aplikácie do smartfónov a nie tabletov).

 

V histórií sa Apple nikdy nebál priniesť na trh niečo nové, revolučné na používanie. Po prvom týždni s iPhone 6 plus Vám môžem povedať, že tento “zvoniaci tablet” som si veľmi obľúbil a zvykol si naň. Pre mňa vôbec nie je veľký (je síce pravda že meriam 193cm). A hlavne - po ukázaní našich prác na tom krásnom displeji sme hneď získali ďalších partnerov a projekty ;)

A musím priznať, čo je najdôležitejšie.. iPhone proste funguje. Žiadne hlásenia o nedostatku voľného miesta pri inštalácií nových app (aj keď boli voľné GB), atď… Keď už som mal chuť otestovať hranice IP67..

 

Je veľký? Áno - je sakra veľký. Je to najväčší telefón, aký som kedy vlastnil. Ale ako som už napísal - nie je príliš veľký. Telefón mi dobre padne do ruky. Bezproblémov ho nosím v rifliach (a nie - nemusel som si dávať zväčšovať vrecká:) Čo ma tiež prekvapilo - bez akýchkoľvek nastavení telefónujem cez počítač. Stačí mať obe zariadenia pripojené na jednej WIFI :)

 

Foto/Video

Parametre si najdete na internete.. Ale fotí a točí naozaj na jednotku s hviezdičkou. Urobili nazaj veľký skok vpred. Optická stabilizácia obrazu je naozaj vynikajúca. Viď video z KHL.

 

Displej

FULLHD... Máme vo firme aj nejaké tie iPhone 5s, iPhone 6 a keď ich zapneme vedľa seba je naozaj vidieť rozdiel. iPhone 6 plus má najkrajší displej, aký som kedy videl! Pred spaním som mal vo zvyku si pozrieť nejaký ten TEDx na notebooku, teraz si to doslova vychutnávam na mojej “tehle”  ;)

 

Batéria

2 dni používania!!!

 

Obal?

Mne sa osobne nepáčia tie transparentné gumené púzdra. Samozrejme je to vec vkusu. Ja som si vybral niečo takéto:

 

iPhone 6 Plus


 

Pár slov na záver

Obávam sa jednej veci - môj predošlý  smartfón bol Lenovo S750, čiže bol nerozbitný (aj keď kamarátovi sa to predsa podarilo). Tak som sa k nemu aj správal. Držte mi palce, aby mi iPhone 6 plus vydržal aspoň pár mesiacov :)

Ak by ste mali záujem patriť medzi betatesterov, napíšte nám Váš email na office@touch4it.com. Budete prizvaný, a možete stáť pri zrode novej úspešnej aplikácie ;)

 

Michal Korman

Michal Korman

Spoluzakladateľ | Výkonný riaditeľ

Tags: