Feb 22. 2017

Používate Gmail? Týchto 7 trikov musíte poznať!

Gmail

1. Sledujte svoje e-maily aj bez internetu

Vďaka rozšíreniu “Gmail Offline” môžete čítať, odpisovať/odosielať, vyhľadávať a archivovať všetky e-maily bez toho, aby ste boli pripojení na internet. Je to užitočné najmä v prípade, ak cestujete na miesto, o ktorom viete, že je bez internetového pripojenia. V nastaveniach kliknite na predposlednú záložku “Offline” a následne na “Nainštalujte si aplikáciu Gmail offline” (ang. “Install Gmail Offline”. Po kliknutí vás presmeruje do Chrome web store, kde si môžete stiahnuť toto rošírenie do prehliadača Chrome.

 

gmal

2. Uchovávajte si všetky dôležité informácie

Ak sa bojíte, že stratíte nejaké dôležité e-maily, prílohy alebo obrázky, Google umožňuje používateľom stiahnuť všetky svoje dáta prostredníctvom tohto nástroja. Ak vám však ani takéto niečo nestačí, môžete si nainštalovať rozšírenie Gmvault, ktoré sa postará o uloženie a spravovanie všetkých tvojich správ a kompletných dát.

 

gmal2

3. Vráťte sa naspäť, ak ste odoslali nesprávny e-mail

Už sa vám stalo, že ste nechtiac zaslali e-mail nesprávnej osobe? Nikdy nie je neskoro napraviť takúto chybu. Otvorte si Gmail → vpravo hore kliknite na “Nastavenia” (Settings), čím sa dostanete do kompletnej ponuky nastavení. Choďte dole na riadok “Zrušiť odoslanie” (ang. “Undo Send”) a tam zaškrtnite políčko “Povoliť zrušenie odoslania” (ang. “Enable Undo Send”), pričom môžete nastaviť aj dobu, počas ktorej máte možnosť zrušiť odoslanie e-mailu.

 

gmal2

4. Naplánujte si svoje e-maily podľa potreby

Stáva sa vám, že sa k odpisovaniu na e-maily dostanete až v neskorších večerných či nočných hodinách a nechcete tak neskoro odosielať svoju odpoveď? Ale na druhej strane sa bojíte, že ráno na to zabudnete? Naplánujte si to! Vďaka rozšíreniu Boomerang si môžete naplánovať presný čas, kedy sa odošle váš napísaný e-mail alebo si dať pripomienku, aby ste daný e-mail nezabudli poslať na druhý deň.

 

gmal3

5. Dajte si pozor na bezpečnosť svojej schránky

Aj keď si myslíte, že do vašej e-mailovej schránky by sa nikdy nikto nedostal, bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Viete, ako si ju overiť v prípade služby Gmail? Na úvodnej stránke s prijatými e-mailami choďte na úplný spodok a tam vpravo dole uvidíte “Posledná aktivita účtu:...” (ang. “Last account activity:...”) a pod tým “Podrobnosti” (ang. “Details”). Keď kliknete na daný odkaz, presmeruje vás to na stránku, kde uvidíte každú IP adresu a typ zariadenia, cez ktoré ste sa pripojili na svoj e-mail.

 

gmal4

6. Dajte si pripomienku o odpísaní na e-mail

Prečítali ste si prijatý e-mail, ale nechcete na neho hneď odpisovať? Je tu isté riešenie. Keď máte otvorený daný e-mail, kliknite hore na tlačítko “Viac” (ang. “More”) a vyberte si možnosť “Pridať do úloh” (ang. “Add to Tasks”). Následne sa vám v pravom dolnom rohu otvorí okno s vašimi úlohami, ktoré čakajú na splnenie.

 

gmal5

7. Odošlite e-mail z inej adresy

Vedeli ste o tom, že cez Gmail môžete odoslať e-mail aj pod inou vlastou adresou ako tou od služby Gmail? Kliknite na Nastavenia → záložka Účty a import (ang. Accounts). Pri riadku “Odosielať poštu ako:” (ang. “Send mail as:”) môžete kliknúť na “Pridať ďalšiu e-mailovú adresu” (ang. “Add another email address”).

 

gmal6

 

Michaela

Michaela

Marketing Manager

Tags: